Голодомор 1932-1933рр. Голодна Весна

Date: 22 листопада 2019 о 11:28
167 views

24 листопада 2018 року українці вшановують пам’ять про жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо — українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!
Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають: українці, донесіть
Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас — бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

Багато трагічних часів пережив український народ за свою історію, але страшнішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Голодомор – одна знайстрашніших катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки з втратами нашого народу в Другій світовій війні.
У період з квітня 1932 року по листопад 1933 року, тобто за 500 днів, в Україні загинули мільйони безневинних людей.

Сьогодні, завданням кожного із нас є ніколи не забувати про трагічні сторінки історії українського народу, робити все можливе для миру, пам’ятати про безневинні жертви , виховувати патріотизм, стремління до вивчення і вшанування народної пам’яті.
З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в закладі було проведено виставку стіннівок та тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає". 22.11.2019 року у КЗ БЗЗСО І-ІІІст№6 відбулась імпреза-реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках "Запалюємо пам'яті свічу". Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики. Звертаючись до учнів школи, Педагог-організатор Міль К.М закликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті.
Під час тематичного дня вшановування пам'яті жертв Голодомору 32 – 33 років змайструймо з дітьми паперові незабудьки.Учні 3-7 класів долучилися до акції та виклали незабутки в формі карти України, про память Голодомора 32-33р.
Слово “незабудка” – українське слово і походить від виразу “не забудь”. Складається з двох кольорів – синього і жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Тому синьо-жовті кольори квітки незабудки дуже символічні та відповідні для вшанування жертв сталінської політики, яка призвела до мільйонних жертв голодомору 1932-33 рр. Вона нагадує нам – не забувати жертв, які загинули на території України взимку 1932-1933 років штучно створеною голодною смертю.